Junior Advanced Open Water Diver

with Brak komentarzy

Ten kurs nurkowania to szkolenie zaawansowane zorientowane jest na zadania, tzn. nurek koncentruje się na nowych umiejętnościach i użyciu nowych elementów sprzętu nurkowego i nowych warunkach nurkowych. Program Junior AOWD rozwija umiejętności początkującego nurka. Jego celem nie jest wyszkolenie nurka "eksperta", a nurek, który chce wziąć w nim udział nie musi być na poziomie zaawansowanym.
Podczas kursu Junior AOWD nurek może zająć się tą formą działalności podwodnej, która go interesuje, bądź jest potrzebna na określonych obszarach geograficznych.
Poza tym umożliwia nurkowi odczucia "smaku" kursów PADI Specialty Diver.
W czasie kursu Junior AOWD wymaganych jest 5 nurkowań - dwa obowiązkowe (głębokie i nawigacyjne) oraz trzy do wyboru. Szkolenie może być zakończone wciągu dwóch dni. W programie tym mogą uczestniczyć osoby które ukończyły 12 lat (nurkowie w wieku 12-14 lat otrzymają certyfikaty Junior AOWD). tu nurek ma do
wyboru 16 typów nurkowań w ramach tego programu, z których każde może zostać zaliczone jako pierwsze nurkowanie w ramach danego kursu specjalistycznego. I odwrotnie, pierwsze nurkowanie w ramach danej specjalizacji może zostać zaliczone jako nurkowanie w ramach kursu Junior AOWD.

Po ukończeniu kursy osoba 10-14 letniej otrzymuje certyfikat Junior AOWD i może nurkować do 21 metrów pod opieką profesjonalisty lub opiekuna prawnego.

Cena 1600 zł